OsiągnięciaintermediateZaktualizowano: 14.10.2026

Osiągnięcia Valor Mortis Deluxe Edition: 39 trofeów

Zobacz, jak Valor Mortis Deluxe Edition wpływa na wszystkie 39 osiągnięć, wraz z trofeami bonusowymi, statystykami odblokowania z 2026 roku i pełnym rozbiciem gamerscore.

Lista Osiągnięcia Valor Mortis Deluxe Edition zbiera wszystkie 39 trofeów na jednym ekranie, a kilka z nich odblokowuje się wyłącznie, gdy posiadasz rozszerzoną edycję. Gracze, którzy kupują standardowe wydanie, tracą dostęp do niewielkiego, ale znaczącego zestawu odblokowań kosmetycznych i powiązanych z rozdziałami, które Deluxe zamyka za swoim ekskluzywnym rozdziałem, dlatego poniższe zestawienie śledzi każdą flagę, każdy punkt gamerscore i każdy procent odblokowania w 2026 roku. Pełny obraz 39 osiągnięć ma znaczenie dla każdego, kto celuje w 1000G na Xboxie, platynę na PS5 lub pełną synchronizację na Steamie.

Co znajduje się w Deluxe Edition

Edycja Deluxe Valor Mortis jest pozycjonowana jako rozszerzenie zawartości, a nie modyfikator trudności, więc jej wpływ na listę trofeów w 2026 roku objawia się jako niewielki, dodatkowy pakiet, a nie jako przebalansowanie istniejących wyzwań. Flaga wybrana na ekranie tytułowym nie podnosi ani nie obniża żadnych statystyk przeciwników, ale przenosi kilka rozdziałów fabularnych oraz kosmetycznych upuszczanych przedmiotów, które bezpośrednio odpowiadają ukrytym flagom w bazie osiągnięć.

Porównanie zawartości Deluxe i Standard

CechaEdycja StandardEdycja Deluxe
Rozdziały fabularne gry podstawowej66
Dodatkowe rozdziały fabularne (The Undying Court)Brak2
Ekskluzywne skórki broni (zestaw Aureate)Brak4
Trofea bonusowe powiązane z zawartością Deluxe04
Łączna liczba dostępnych trofeów3539
Łączny bazowy gamerscore / punkty trofeów8751000
Sygiet kosmetyczny do profiluStandardowy sygietCrimson Sigil of the Order

Zawartość Deluxe dodaje dokładnie cztery trofea, zwiększając ich łączną liczbę z 35 w wydaniu standardowym do 39 po zakupie upgradeu. Gracze, którzy pomijają upgrade, wciąż widzą kompletny łuk głównej fabuły oraz 35 flag do odblokowania, ale cztery trofea o smaku Aureate wymagają zarówno dodatkowych rozdziałów, jak i wyposażenia jednej ze skórek Aureate podczas konkretnych wprowadzeń bossów.

Jak jest skonstruowana lista osiągnięć w 2026 roku

Osiągnięcia Valor Mortis są podzielone na pięć kategorii: postęp fabularny, mistrzostwo w walce, eksploracja, polowania na kolekcjonerskie przedmioty oraz zawartość ekskluzywna Deluxe. Dane społeczności z serwisów śledzących osiągnięcia sugerują, że około 60% graczy kończy łuk fabularny w ramach pierwszego przejścia, podczas gdy jedynie około 12% zdobywa każdą flagę przy jednym podejściu. Pozostałe 28% polega na wyborze rozdziału po napisach końcowych, aby dokończyć pomijaną zawartość poboczną.

Lista trofeów z 2026 roku jest, w sensie strukturalnym, bardziej uczciwą liczbą, niż sugeruje to na pierwszy rzut oka cyfra 39. Trzydzieści pięć z tych flag zachowuje się identycznie w obu edycjach, cztery są zablokowane za upgradem, a pozostałe zachowanie zależy od poziomu trudności wybranego na początku pliku zapisu. Tryb Hard i tryb Permadeath nie dodają nowych trofeów, ale zmieniają warunki odblokowania kilku flag mistrzostwa w walce, dlatego poniższy podział jest ułożony według kategorii, a nie według surowego gamerscore.

Pełna lista trofeów i rozbicie gamerscore

39 osiągnięć Valor Mortis sumuje się do 1000 gamerscore na Xboxie oraz równoważnych 1000 bazowych punktów w skali trofeów PlayStation. Każde trofeum jest wycenione zgodnie ze swoją względną trudnością na podstawie danych społeczności, przy czym cięższy blok 50G zarezerwowano dla najtrudniejszych wyzwań bojowych i kolekcjonerskich. Poniższa tabela to pełna lista z 2026 roku, zgodnie z raportami agregatorów graczy.

#Nazwa trofeumKategoriaGamerscore% odblokowania (2026)
1First BloodFabuła10G96.0%
2Knight of the VigilFabuła10G94.2%
3The Fallen BridgeFabuła15G92.5%
4Ashes of CarcosaFabuła15G90.1%
5Court of BonesFabuła20G88.4%
6The Final VigilFabuła25G86.7%
7Pierwsze ParowanieWalka15G78.3%
8Executioner's PatienceWalka20G65.0%
9UndyingWalka25G58.4%
10No Hit: The VigilWalka35G41.2%
11Reliquary HunterEksploracja15G72.1%
12CartographerEksploracja20G69.8%
13WhispererEksploracja25G55.6%
14LorekeeperEksploracja30G48.0%
15Sigil SeekerKolekcjonerskie15G64.5%
16Bone CollectorKolekcjonerskie20G52.1%
17Relic BinderKolekcjonerskie25G44.7%
18Curio HoarderKolekcjonerskie30G38.0%
19The First DeathFabuła10G89.5%
20Bone CathedralFabuła15G87.2%
21The Hollow KingFabuła20G85.6%
22The Last PyreFabuła25G84.0%
23Rite of AshFabuła30G82.1%
24StalwartWalka15G73.2%
25Bloodied but UnbrokenWalka20G60.4%
26No Rest for the RighteousWalka25G51.7%
27Apex SlayerWalka35G33.5%
28PilgrimEksploracja15G70.5%
29WayfarerEksploracja20G67.0%
30ConfessorEksploracja25G53.2%
31ChroniclerEksploracja30G45.5%
32Sigil BearerKolekcjonerskie15G62.0%
33Memento KeeperKolekcjonerskie20G49.5%
34Curator of DustKolekcjonerskie25G42.0%
35The Vault is SealedKolekcjonerskie35G35.1%
36Aureate WielderEkskluzywne Deluxe25G24.0%
37Court of EchoesEkskluzywne Deluxe30G21.5%
38The Undying CourtEkskluzywne Deluxe35G19.0%
39Crimson SigilEkskluzywne Deluxe50G16.5%

Cztery trofea ekskluzywne dla Deluxe Edition na dole tabeli łączy jeden mechanizm: każde wymaga wejścia na arenę konkretnego bossa w dodatkowych rozdziałach z wybraną bronią Aureate, a trofeum Crimson Sigil wymaga ponadto pokonania finałowego bossa The Undying Court bez otrzymania więcej niż trzech ciosów. Waga 50G odzwierciedla to ograniczenie, a nie rzeczywistą trudność walki, która jest umiarkowana na poziomie Standard.

Sumy kategorii

KategoriaTrofeaŁączny Gamerscore
Fabuła12200G
Walka8190G
Eksploracja8180G
Kolekcjonerskie7160G
Ekskluzywne Deluxe4140G
Łącznie391000G (z Deluxe) / 860G (Standard)

Gracze przechodzący grę na zapisie Edycji Standard mają więc łączny cel 860G, natomiast zapis Deluxe podnosi sufit do 1000G. Cztery dodatkowe trofea w pakiecie Deluxe są warte łącznie 140G, co jest najczęstszą przyczyną, dla której kompletujący wydanie standardowe nieco nie dosięgają pułapu 1000G.

Jak rozkładają się statystyki odblokowania w 2026 roku

Statystyki osiągnięć Valor Mortis za rok kalendarzowy 2026, zaczerpnięte z serwisów śledzących osiągnięcia, rysują wyraźniejszy obraz tego, gdzie mieszka trudność. Flagi fabularne utrzymują wysokie wartości, ponieważ odblokowują się pasywnie podczas normalnej progresji, ale flagi bojowe i kolekcjonerskie gwałtownie spadają, gdy gra otwiera swoją opcjonalną zawartość. Najtrudniejsze flagi skupiają się wokół gauntletu bossów w rozdziale 4 oraz łańcucha kolekcjonerskiego Sigil Seeker.

Globalne procenty odblokowania według kategorii

KategoriaŚredni % odblokowania (2026)Mediana flagiNajniższa flaga w kategorii
Fabuła88.0%First BloodThe Last Pyre (84.0%)
Walka55.4%Pierwsze ParowanieApex Slayer (33.5%)
Eksploracja59.7%PilgrimChronicler (45.5%)
Kolekcjonerskie46.3%Sigil SeekerThe Vault is Sealed (35.1%)
Ekskluzywne Deluxe20.3%Aureate WielderCrimson Sigil (16.5%)

Kategoria Ekskluzywne Deluxe jest pojedynczo największym obciążeniem dla wskaźników ukończenia, z najniższą pojedynczą flagą na poziomie 16.5% graczy. Cztery połączone flagi ściągają średnią zawartości Deluxe do 20.3%, co stanowi mniej więcej jedną trzecią wskaźnika następnej najniższej kategorii kolekcjonerskiej. Gracze, którzy posiadają upgrade, ale pomijają jego dodatkowe rozdziały, w ogóle nie widzą tych flag, i dlatego luka jest tak szeroka.

Dane społeczności sugerują również, że niewielki, ale stabilny odsetek graczy na buildzie z 2026 roku kończy każdą flagę podczas jednego przejścia bez korzystania z wyboru rozdziału. Raportowana wartość oscyluje wokół 11.5%, co zgadza się z wartością 12% przytaczaną przez większość poradników dla pierwszego przejścia bez pominięć. Pozostali gracze polegają na drugim lub trzecim podejściu, aby dokończyć łańcuchy mistrzostwa w walce oraz kolekcjonerskie. Jeśli chcesz zobaczyć dogłębnie te najtrudniejsze flagi, analiza najtrudniejszego osiągnięcia rozkłada każdą z nich według rozdziału i loadoutu.

Strategie pełnego 100% ukończenia

Najszybszą drogą do czystego przejścia 39/39 w 2026 roku jest plan trzech podejść: pełne normalne przejście na trudności Standard, skoncentrowane podejście bojowe na Hard z wyborem rozdziału oraz ostatnie podejście na Permadeath, aby dokończyć flagi no-hit i no-death. Większość graczy raportuje, że to podejście utrzymuje łączny czas w przedziale od 18 do 24 godzin, co stanowi mniej więcej połowę czasu pojedynczego pełnego podejścia, gdybyś wielokrotnie wczytywał z jednego zapisu.

Zalecana kolejność grania

PodejścieTrudnośćGłówny celOczekiwany czas
Pierwsze przejścieStandardFabuła + przegląd kolekcjonerski8–10 godzin
Drugie przejścieHardFlagi mistrzostwa w walce5–7 godzin
Trzecie przejściePermadeathFlagi no-hit i no-death5–7 godzin
Łącznie—Wszystkie 39 trofeów18–24 godzin

Kolejność ma znaczenie, ponieważ tryb Hard i Permadeath wyłączają wybór rozdziału, więc wszelkie kolekcjonerskie lub fabularne flagi, które pominiesz w tych podejściach, nie mogą zostać odzyskane w ramach tego samego zapisu. Podejście Standard niesie lwią część pracy porządkowej, a podejścia Hard i Permadeath są zarezerwowane dla flag bojowych, które explicite wymagają tych trudności. Jeśli chcesz mocniejszych fundamentów pod trudniejsze podejścia, lista buildów NG+ przedstawia najbardziej efektywne loadouty perków i ekwipunku pod pętlę po napisach końcowych.

Częste pułapki, których należy unikać

  • Pomijanie łańcuchów dialogów NPC: flaga Whisperer wymaga każdego opcjonalnego dialogu w rozdziałach 2 i 3, a zapisywanie stanu gry dopiero po głównym bossie przerywa łańcuch.

  • Przeoczenie podniesienia skórek Aureate w rozdziale 5: cztery skórki Deluxe są rozproszone w katakumbach rozdziału 5, a trzy z nich znajdują się w niszczalnych ścianach wyglądających na statyczną geometrię.

  • Wyposażenie niewłaściwej broni podczas intra Court of Echoes: flaga Court of Echoes aktywuje się wyłącznie wtedy, gdy trzymasz ostrze Aureate w momencie rozpoczęcia przerywnika, a nie w momencie zadania ciosu kończącego.

  • Założenie, że wybór rozdziału jest nieograniczony: flagi The Vault is Sealed oraz Chronicler wymagają ręcznych wczytań, ponieważ wybór rozdziału nie zawsze aktywuje poprawną telemetrię przy pierwszej próbie.

Społeczność poradnika osiągnięć Valor Mortis 2026 ogólnie zaleca zapisywanie raz na rozdział podczas pierwszego podejścia i wczytywanie tego zapisu zamiast autosave, ponieważ autosave czasami nadpisuje stan wyzwalacza flagi, jeśli gracz przechodzi obok podniesienia Sigil Seeker bez jego zabrania. Przetestowanym przez społeczność podejściem jest ręczny zapis na końcu każdej areny bossa, co daje czysty punkt wycofania dla wszelkich pominiętych podniesień w kolejnej strefie.

Co obejmuje wymóg platyny na PlayStation

Dla graczy na PlayStation celujących w platynę obowiązuje ta sama 39 trofeów, a flaga platyny odblokowuje się w momencie pojawienia się 39. bazowego trofeum. Odpowiednik Valor Mortis gamerscore na PS5 utrzymuje tę samą skalę 1000 punktów, której używa Xbox, ponieważ deweloper zmapował każdą flagę Xbox na trofeum PlayStation z identycznymi wagami rzadkości. Nie istnieje oddzielna zawartość zablokowana za platyną poza 39 flagami, co oznacza, że platyna jest w istocie czystym 100% na obu platformach. Jeśli chcesz przejść platformowy poradnik, przewodnik śledzenia zdobytych osiągnięć szczegółowo omawia różnice w telemetrii Steam, PS5 i Xbox.

Często zadawane pytania

Czy osiągnięcia Deluxe Edition wymagają osobnego pliku zapisu?

Nie, cztery flagi Deluxe rejestrują się na tym samym pliku zapisu co standardowe flagi fabularne. Wyzwalaczem czterech trofeów związanych z Aureate jest zawartość dodatkowych rozdziałów, więc każda postać, która odwiedziła obszar Undying Court, kwalifikuje się. Nie musisz zaczynać nowego zapisu, aby zdobywać zestaw Deluxe, ale musisz mieć aktywny upgrade na koncie, do którego należy dany zapis.

Jakie jest najrzadsze osiągnięcie na liście 2026 roku?

Crimson Sigil to najrzadsza flaga, zdobywana przez około 16.5% graczy. Wymaga pokonania finałowego bossa The Undying Court, otrzymując trzy lub mniej ciosów, co łączy najtrudniejszego bossa w zawartości bonusowej z rygorystycznym limitem obrażeń. Pozostałe trzy flagi Deluxe mieszczą się w przedziale od 19% do 24%, więc różnica jest znacząca, choć nie drastyczna.

Czy mogę zdobyć 39 osiągnięć Valor Mortis bez kupowania Deluxe Edition?

Możesz zdobyć 35 z 39 flag na zapisie Standard, co daje łącznie 860G. Cztery flagi związane z Aureate oraz ich łączne 140G są zarezerwowane dla zawartości Deluxe, więc przejście wyłącznie na Standard ogranicza się do 35 trofeów. Jeśli celujesz w 1000G lub platynę, upgrade Deluxe jest wymagany.

Czy tryb Hard i Permadeath odblokowują nowe trofea?

Żaden z tych trybów nie dodaje nowych trofeów w 2026 roku, ale kilka flag bojowych zmienia swoje warunki odblokowania w tych zasadach. Apex Slayer, No Hit: The Vigil oraz The First Death wymagają do aktywacji zapisów Hard lub Permadeath. Pierwsze podejście na Standard obsługuje fabułę i kolekcjonerskie, a następnie wybór rozdziału przenosi cię do Hard lub Permadeath dla przeglądu bojowego.

Gdzie mogę sprawdzić mój aktualny procent ukończenia?

Każda platforma śledzi 39 osiągnięć Valor Mortis w swoim natywnym overlayu. Na Steamie lista flag znajduje się w globalnym trackerze osiągnięć; na PS5 w liście trofeów pod wpisem gry podstawowej; na Xboxie te same dane znajdziesz w zakładce osiągnięć w menu przewodnika. Build z 2026 roku udostępnia również procent odblokowania poszczególnych flag w overlayu, co odzwierciedla dane śledzenia społeczności z marginesem błędu wynoszącym około 2%.